Organizátoři

Kdo stojí za WordCamp Praha 2016?

Vladislav Musílek 

WordPress je jeho posedlostí již několik let a poslední dva roky, se plně věnuje WooCommerce a programování doplňků, pro tento e-shop plugin. Provozuje web Toret.cz, kde nabízí své produkty. O své znalosti se dělí na blogu Musilda.cz, video portálu WP-see.com, přednáškách a v posledním roce i na školeních, zaměřených především na Woocommerce.

Tomáš Poner

Tomášovou vášní je marketing, má hlavu plnou nápadů, občas přednáší a sem tam něco napíše na tomasponer.cz. Rád se stýká se stejně smýšlejícími lidmi, pořádá srazy online podnikatelů, a to dokonce až v Asii. Žije internetem, ale ví, že základ jsou lidé, a proto poradí, kdykoliv je to možné. Za své online úspěchy vděčí WordPressu a pořádáním těchto akcí mu tento dluh vrací.

Tomáš Kocifaj

Tomáš již s WordPressem aktivně pracuje řadu let. Vytváří na něm firemní stránky, e-shopy i velké projekty. Společně s Martinem Hlaváčem vede KTStudio.cz a vytvářejí různé WordPress projekty a pluginy. Jsou autory například českého projektu WPFramework.cz nebo vlastního prodejního e-shop systému WPEshop.cz. V roce 2015 také společně s dalšími členy založili skupinu Brilo.cz, která se zabývá tvorbou rozsáhlých webů a webových aplikací včetně designu, testování, přípravy, analýzy a všeho, co opravdu brilantní web potřebuje.

Tomáše můžete také vidět na různých WordPress konferencích z pozice přednášejícího, ale i jako aktivního účastníka. Tomáš a Martin organizují také WordPress pivo, aby posílili ducha WordPress komunity a zajistili pravidelné setkávání fandů a nadšenců jako jsou oni.

David Biňovec

David Biňovec nyní působí jako vývojář v týmu WordPress.com VIP, kde se stará o velké a často také náročné klienty. Miluje WordPress, protože mu umožňuje dělat to, co jej baví a kdy mu to vyhovuje. Díky své práci v Automattic může svou práci dělat na zajímavých místech a potkávat stejně smýšlející lidi po celém světě.

Snaží se také psát blog o pokročilých tématech týkajících se vývoje na WordPress. Nicméně aktualizace nejsou tak časté, jak by sám chtěl.

Radek Kučera

S WordPressem jsem se seznámil, když mu bylo 2.9, a začal jsem s blogem, katalogem odkazů a webem s PR články. Postavil jsem na WordPressu pár jednoduchých firemních webů, ale dnes jsem spíše fanoušek, co se rád něco naučí a sleduje dění okolo WordPressu. Kromě toho mě zajímá vše okolo internetu. Pracuji v oblasti Telco & ICT.

Jan Mucska

2046, programátor a grafik na volné noze. WordPress aktivně používá od roku 2006. Čas od času učí WordPress na Akademii Výtvarných Umění a soukromých školách.

Vladimír Smitka

Vladimír Smitka je zakladatelem společnosti Lynt services, kde má na starosti převážně síťové technologie a technickou správu webů. V této oblasti se pohybuje již od roku 2001 a za tuto dobu se setkal velkým množstvím bezpečnostních problémů, které velmi podrobně zkoumal. Během své kariéry prošel mnoha technickými obory – od programování mikroprocesorů po správu páteřních sítí. Nyní se však věnuje hlavně rozvoji své vlastní společnosti, která se zabývá mimo jiné i vývojem webů na WordPressu a jejich propagací. V této oblasti se specializuje především na bezpečnost a výkon tohoto redakčního systému a aktivně o této problematice přednáší.