Rozhovor – WordPress jako firemní prezentace

Ptáme se účastníků WordCampu, proč používají WordPress a proč se těší na letošní letošní ročník.

Mnoho firemních stránek používá pro svou prezentaci právě redakční systém WordPress. Zeptali jsme se Ondřeje Brynycha z firmy LARX, proč na WP prezentují řešení pro inteligentní domy.

Jak by ses popsal jako uživatel WP?

Jsem pokročilý uživatel WP, pár webů jsem na něm dělal sám, občas si něco přiohnu, ale vývojář v pravém slova smyslu rozhodně nejsem. První web na WP jsem spouštěl tuším v roce 2010.

Můžeš nám popsat nějaký svůj projekt?

Web digitalnidomy.cz je hlavní on-line kanál pro prezentaci zakázkového vývoje smart home řešení. Má poměrně široký zásah, jelikož jeho provozovatel firma LARX s.r.o. nabízí jak samotnou montáž inteligentní elektroinstalace pro chytré domy, tak pro ně tvoří webové a mobilní aplikace a hardwarová řešení na míru pro B2B klientelu. Má vlastní responzivní šablonu a několik vlastních či upravených pluginů – popupy, které se řídí dle oken, odesílání poptávek do vlastního TODO systému, vlastní typ obsahu „reference“ aj. Pro mě je zejména nástrojem pro content marketing a PR firmy LARX.

Proč jste si pro své projekty vybrali WP?

S WordPressem máme bohaté zkušenosti. Už tak 2 roky je to jediný CMS, který používáme pro klienty i své interní projekty. Velké rozšíření znamená, že spoustu lidí s ním už někdy pracovalo. Administrace je uživatelsky přívětivá. Klienti oceňují také otevřenost systému, který si v krajním případě mohou udržovat zcela sami. A my si ceníme zejména to, že snad každý problém, co řešíme, už řešil někdo před námi. Síla obrovské komunity je neuvěřitelná. Má samozřejmě i své mouchy, ale pokud zrovna nevyvíjíme specifickou webovou aplikaci, na 90 % věcí se perfektně hodí.

Byl jsi na nějakém z předchozích ročníků?

Na Wordcamp jsem se chystal už dvakrát a vždy to nějak nevyšlo. Tak jsem koukal alespoň na videa. Hodně inspirace určitě. Letos už tam ale budu, i kdyby trakaře padaly!

Proč jdeš letos na WordCamp?

Jako primárně contenťák a markeťák se zajímám spíše o uživatelskou část. Ale chodím pravidelně i na akce věnované vývoji. Chci alespoň částečně vidět i „pod kapotu“, Jednak mě fascinuje technologie, druhak chci být alespoň v jednodušších věcech schopný si poradit sám. Navíc má profese z principu kombinuje humanitní a exaktní část. V tom se WordCamp líbí, není striktně technický, každý si tam najde něco. A díky tomu se prolínají světy uživatelů a vývojářů, což je důležité – musí si rozumět, být v harmonii. Na videích najdete dnes už téměř vše, ale tohle potkávání to prostě nenahradí. Asi jako CD nenahradí koncert naživo.

Které přednášky chceš letos navštívit?

Těším se zejména na Filipa Podstavce ale i třeba Základy komunikace s klientem od Tomáše Kocifaje. Tomáš bude mít i přednášku na téma Premium šablony – vyhozené peníze nebo výhodná investice? Jelikož jeho názory na premium šablony občas veřejně říká, asi tuším, jak to dopadne :-). Takže se nechám inspirovat, jak argumentovat klientům. Jinak jsem určitě zvědavý i na případové studie. Teorie je fajn, ale dokud ji nepodložíte reálnými daty, pouze spekulujete.