WordCamp Praha na komunikátoru Slack

Právě jsme oficiálně spustili komunitní Slack pro WordCamp a další akce kolem WordPress v čechách.

Naleznete jej na adrese https://wpcz.slack.com/, pro přístup však budete nejdříve potřebovat pozvánku nebo účet na WordPress.org (ten je vhodné mít tak jako tak – díky němu můžete využívat podporu na WordPress.org, nebo pomoci s překladem).

Co je Slack?

Jednoduše řečeno je Slack nástroj pro textovou online komunikaci. Lze nejvíce připodobnit dříve hojně využívanému IRC – lze zde vytvářet tématické „kanály“, kde lze diskutovat na různá témata nebo přímo chatovat s dalšími členy komunity.

Proč zrovna Slack?

Možná si říkáte, proč jsme spustili další komunikační kanál, když jsou zde Facebook skupiny (+ WordPress Diskuze a WordPress Česko), Twitter, fórum a určitě i další (rádi se o nich dozvíme – pokud znáte další místa, kde se o WP diskutuje, dejte vědět v komentáři).

Hlavním důvodem je to, že Slack je oficiálním komunikačním nástrojem v celosvětové WordPress komunitě, se kterou můžete diskutovat na https://wordpress.slack.com/ (budete potřeboval přihlašovací údaje, které používáte pro přístup na WordPress.org).

Přístup na náš Slack je tak již pouze krůček od připojení se k dalším tisícům WordPress uživatelů a vývojářů po celém světě.

Druhým důvodem je to, že se jedná opravdu o kvalitní nástroj, který je dostupný na mnoha platformách (od pouhého webového prohlížeče, přes specializované desktopové aplikace, po aplikace na rozličné mobilní telefony).

Proč bych měl Slack používat?

Aktuálně bude Slack sloužit především pro potřeby konference WordCamp – můžete se zde dozvědět více o celé akci, přednáškách i přednášejících. Máte možnost také částečně ovlivnit podobu konference – pokud máte zajímavé nápady, můžete zde přímo kontaktovat organizátory.

Konference WordCamp by měla na Slack přivést mnoho zajímavých lidí, kteří (doufáme) zůstanou aktivní i po skončení akce a budou se aktivně podílet na zkvalitňování českého WordPress prostředí – položit dotaz je velmi jednoduché.

A o tom, že můžete díky Slacku komunikovat s celosvětovou komunitou, jsme již mluvili :-).

Jak se připojit?

Pro přístup na Slack můžete tedy použít 2 možnosti:

a) pomocí svého účtu na WordPress.org – je k němu přiřazena adresa <jmeno>@chat.wordpress.org, se kterou se můžete do Slacku rovnou registrovat,

b) nebo můžete vyplnit vaši běžnou e-mailovou adresu na následující stránce a následně by vám měla dorazit pozvánka:
Formulář pro zaslání pozvánky

1 komentář u „WordCamp Praha na komunikátoru Slack“

Komentáře nejsou povoleny.